videní: 1.6K
Marilyn Monroe, vlastným menom Norma Jeane Bakerová, bol nadránom zo 4. na 5. augusta 1962, nájdená bez známok života vo svojej izbe. Dodnes je jej oficiálna príčina smrti zahalená rúškom nejasností.
Na smrti nesedí viacero faktov. V rámci záverov vyšetrovania bola príčina smrti prisúdená otrave barbiturátmi. Označili ju ako „možnú samovraždu.“ Vcelku divná príčina smrti. Na celom prípade však nesedí viacero vecí. Už od začiatku sa však objavili dôkazy, ktoré potvrdzovali, že sa udalosti udiali inak. O tom sme však už písali samostatný článok. V rámci tohto článku sa pozrieme len na zjavné nejasnosti.
Jack Clemmons, policajný inšpektor na komisariáte v západnom Los Angeles, bol prvý, kto prišiel na miesto činu. Stalo sa tak len 20 minút po núdzovom telefonáte herečkinho psychiatra R. Greensona. Vyšetrovateľ, ktorý bol neskôr z prípadu odvolaný, tvrdil, že v tú noc videl veci, ktoré rozhodne nezapadali do oficiálnej verzie samovraždy. Asistentka E. Murrayová povedala, že telo našla po pol noci, ale polícia bola privolaná až po 4:25 h nad ránom. Doktor neskôr vyhlásil, že pred privolaním polície telefonoval s filmovými štúdiami a spolupracovníkmi herečky. Trvali tieto hovory viac ako 4 hodiny?
Ďalšou nie zrovna štandardnou vecou, je objav forenzného lekára doktora Thomasa T. Noguchiho, ktorého poverili, aby vykonal pitvu Marilyn Monroe. Práve podľa jeho výpovedí telo herečky vykazovalo známky násilia v driekovej oblasti a nepodarilo sa mu nájsť zvyšky barbiturátov v herečkinom žalúdku. Rozbor krvi prekvapivo odhalil prítomnosť chloralhydrátu a pečeňové testy preukázali aj pentobarbital, obe látky v smrteľných množstvách. Táto nezhoda okamžite vzbudila vášne a začali sa šíriť teórie o možnej vražde herečky podaním týchto látok pomocou injekcie alebo prostredníctvom klystíru cez análny otvor
O prerieknutí Eunice Murrayovej v roku 1985, Kennedyovcoch ako možných podozrivých či druhej teórii si budete môcť prečítať v pokračovaní článku Nejasnosti okolo smrti Marilyn Monroe.