videní: 1.5K
Zázračné plody v sebe obsahujú posolstvo s náboženským obsahom,čo je určite udivujúce. Ešte viac nás však prekvapuje, že sa takéto udalosti objavujú oveľa častejšie, ako by sme sa domnievali. Za každým to však v danej náboženskej komunite vzbudí vzrušenie a mnoho veriacich to považuje za božie znamenie zoslané k posilneniu viery. Druhý tábor ľudí si však myslí, že ide o bezpochyby prirodzený jav bez akéhokoľvek náboženského významu. Aký názor na to máte vy, pokojne zanechajte v komentároch. Teraz je čas na fakty.
V roku 1997 bolo len v Anglicku objavených niekoľko znamení daných usporiadaním semien v plodoch baklažánu. Jedného dňa, londýnsky majiteľ koloniálu, pán Sidat, rozkrojil baklažán a spozoroval, že rozloženie semien odpovedá slovu Alláh napísanému v arabskom jazyku. Sidatova rodina si objav vyložila ako požehnanie a podelila sa o plod s príbuznými a priateľmi.
Len niekoľko mesiacov neskôr sa vyskytli – opäť v spojení s baklažánom – podobné nálezy. Vzbudili vo verejnosti ešte väčší ohlas. V dvoch rodinách indickej národnosti po rozrezaní plodov objavili vzorec semien vyjadrujúci indický symbol Boha. Ľudia považovali túto okolnosť za natoľko významnú, že plody so zázračným posolstvom vystavili v miestnych chrámoch, kde si ich prišlo pozrieť množstvo veriacich.
Neskôr v danom roku sa – tentokrát v rajčine – vyskytlo omnoho zložitejšie posolstvo. 14 ročná študentka Šajsta Džaved rozrezala rajčinu a od úžasu onemela, keď na jednej z polovíc objavila vzor zložený zo semien vyjadrujúci arabské slová „Je len jeden Boh“ a na druhej polovici „Mohammed je jeho prorok“. Nález vzbudil v náboženskej komunite veľký záujem, napriek tomu, že sa poprední náboženskí predstavitelia v miestnej mešite vyvarovali označiť tento jav za zázrak. Skeptici argumentovali, že zoskupenie semien je dielom čistej náhody a usúdili, že krivky a organické tvary arabského písma a indických symbolov môžu byť podobné vzorom, ktoré vytvárajú semená rastlinných plodov. Naopak je nepravdepodobné, žeby podobné posolstvo mohlo byť nájdené príslušníkmi náboženstva, ktoré má písmo s prevahou hranatých znakov.
Zdroj: topdesat | cloudfront