Tipy a triky

Koreniny, ktoré liečia: Tipy, ako ich využiť pre lepšie zdravie každý deň

koreniny

videní: 433

Koreniny, ktoré liečia: Tipy, ako ich využiť pre lepšie zdravie každý deň: Hodiny starnutia možno tikajú, ale korenie môže byť pauzou pre časovač. Nie sú dobré len na dochucovanie, zrejme majú aj veľké prirodzené zdravotné účinky a ich zaradenie do každodennej stravy a starostlivosti o pleť môže spôsobiť, že zostarnete a zároveň oživíte svoju energiu a zdravie.

Pozrite si nižšie uvedené koreniny a ich zaujímavé prínosy pre vaše celkové zdravie a vek.

OBSAH JE POSKYTNUTÝ LEN NA INFORMAČNÉ ÚČELY A NEMÁ SLÚŽIŤ AKO NÁHRADA LEKÁRSKEHO PORADENSTVA. VYHĽADAJTE PORADENSTVO SVOJHO LEKÁRA TÝKAJÚCE SA VÁŠHO ZDRAVIA A ZDRAVOTNÉHO STAVU.

Koreniny, ktoré liečia: Tipy, ako ich využiť pre lepšie zdravie každý deň

Kurkuma

koreniny

Hoci zápal výrazne prispieva k starnutiu, kurkuma znižuje zápal – antioxidanty, ktorých je plná, chránia kožné bunky pred poškodením, čo z nej robí ideálny prostriedok proti starnutiu pokožky a skvelý produkt pre dobré fungovanie organizmu.

Kurkuma môže tiež zlepšiť zdravie kĺbov a kardiovaskulárneho systému, ktoré sú nevyhnutné pre starnutie so silou a gráciou.

Pred použitím si overte, či nie ste na kurkumu alergickí, pretože toto korenie môže mať nepríjemné vedľajšie účinky. Medzi reakcie patria bolesti brucha, žihľavka alebo vyrážka.

Ako požívať?

Jedlo – pre skvelú chuť a farbu ju pridajte do vajec, zeleniny, kari alebo duseného mäsa.

Nápoje – Môžete ho rozmixovať do smoothies alebo si pripraviť zlaté mlieko – žiarivo žltý nápoj, ktorý sa tradične pripravuje zahriatím kravského alebo rastlinného mlieka s kurkumou a ďalšími koreninami, ako je škorica a zázvor – tiež chutí skvele!

Pleť – Pre prirodzený lesk si môžete vytvoriť jednoduchú kurkumovú masku na tvár zmiešaním gréckeho jogurtu, medu a kurkumy. Zmes naneste na tvár, nechajte pôsobiť 15 minút a potom opláchnite vodou.

Zázvor

koreniny

Pri udržiavaní mladistvej pokožky a zdravia patrí zázvor medzi dôležité koreniny. Obsahuje prírodné chemické látky, ktoré pomáhajú udržiavať váš imunitný systém silný, a pomáha telu zdravo sa vyrovnať so zápalmi.

Zázvor patrí medzi ideálne koreniny na mozog, pretože pomáha chrániť a zlepšovať funkciu vášho mozgu a zároveň znižuje riziko ochorení, ako je Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba a skleróza multiplex. Môže tiež pomôcť pri chudnutí, liečbe artritídy a zmiernení menštruačných príznakov.

Tehotenstvo – zázvor má dobre známu schopnosť zmierňovať „rannú nevoľnosť“ a iné nevoľnosti súvisiace s tehotenstvom, a to až do takej miery, že ho Americká akadémia pôrodníctva a gynekológie zaradila do zoznamu legitímnych nefarmaceutických liečebných prostriedkov proti nevoľnosti a zvracaniu.

Hoci je zázvor v bežnom množstve potravy bezpečný, vedľajšie účinky vysokých dávok (napríklad v doplnkoch stravy) môžu spôsobiť zriedenie krvi a ovplyvnenie hladiny cukru v krvi. Ak užívate lieky alebo máte cukrovku, poraďte sa so svojím lekárom a dietológom skôr, ako začnete uvažovať o jeho použití.

Ako požívať?

Nápoj – Na starý dobrý zázvorový čaj, ideálny na chladné dni, pridajte citrón, limetku alebo trochu medu a vychutnajte si ho.

Jedlo – Chuť zázvoru je ideálna pre slané jedlá, ako je šošovica, a chutne sa hodí k sladkému ovociu. Môžete ho pridať aj do sushi.

Telo – Zázvorová voda na nohy: Na zlepšenie krvného obehu, zníženie napätia a zmiernenie príznakov chladu uvarte plátky zázvoru vo vode a namočte si nohy.

Škorica

koreniny

Škorica je nielen chutná, ale aj znižuje krvný tlak, zlepšuje hladinu cholesterolu a ďalšie hlavné rizikové faktory srdcových ochorení.

Bolo tiež dokázané, že škorica výrazne zvyšuje citlivosť na hormón inzulín, čo by mohlo viesť k lepšej regulácii hladiny cukru v krvi, a teda k lepšiemu zvládaniu cukrovky (príznakom sú tmavé škvrny na kožných záhyboch), a k lepšej pružnosti pokožky, čo znamená, že je dôležitá pri prevencii predčasného starnutia tým, že revitalizuje pokožku.

Ako požívať?

Potraviny – je vynikajúci v slaných jedlách alebo sladkých dezertoch a môžete ho pridať do toastov, dusených jedál, sladkých zemiakov, omáčok, marinád, jogurtov a kávy, aby ste získali úžasnú chuť. Namiesto cukru môžete škoricu pridať aj do ovsených vločiek.

Nápoje – škorica je prirodzeným sladidlom pre horúce nápoje, takže ju môžete pridať do horúcej čokolády, čaju alebo kávy a horúceho jablčného muštu. Môžete si tiež pripraviť škoricovú vodu alebo škoricový čaj.

1 2 3 »

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov