videní: 1.8K
Filmová tvorba
Mnohé verejné školy ponúkajú hodiny drámy ako voliteľné predmety, ale zvyčajne sa zameriavajú na divadelné predstavenie. Akokoľvek je pre každého seriózneho herca dôležité vedieť, ako hrať v živých vystúpeniach, mnohí z týchto študentov by si veľmi radi vyskúšali natáčanie filmov, no nemajú na to priestor. Veľa stredoškolákov by chcelo byť režisérmi a väčšina z nich zbožňuje Stevena Spielberga. Je asi tak blízko Bohu, ako sa len dá dostať v Tinsel Town. Spielberg formálne študoval filmovú tvorbu až na vysokej škole. Predstavte si však, o koľko rýchlejšie by napredoval vo svojich filmárskych schopnostiach, keby bol schopný získať vzdelanie na strednej alebo strednej škole.
Aby sme boli spravodliví, géniovia jeho kalibru sú zvyčajne samouci, ale správne poučenie od dobrého učiteľa spolu s usilovným štúdiom sú oveľa spoľahlivejšie a žiadanejšie ako surový talent a pokusy a omyly. Pre obyčajných smrteľníkov medzi nami je najlogickejšou voľbou zapísať sa do filmového kurzu na strednej alebo strednej škole, ak si chceme splniť sen. Takáto registrácia nám tiež ponúka slušnú šancu, že si nás všimne ktorýkoľvek zo známych inštruktorov.
Latinčina
Zabudnite na španielčinu. Zabudnite na francúzštinu. Španielčina je obzvlášť dôležitá na učenie sa, ale študenti na to majú na vysokej škole dostatok času a úprimne povedané, množstvo jazykových školení, ktoré dostávajú na strednej škole, ich v skutočnosti nepripraví na vysokoškolské vzdelávanie v tomto jazyku. Tento lister si na strednej škole vybral francúzštinu, pretože to znelo krajšie, ale kým sa vysoká škola prevalila, na osemdesiat percent z nej zabudol. Keď absolvoval francúzsku úroveň jedna, prvá polovica kurzu bola v podstate obnovením strednej školy. Je teda strata času pokúšať sa naučiť jazyk pred vysokou školou?
Nie nevyhnutne. Latinčina je o niečo ťažšia ako francúzština alebo španielčina, ale nie o veľa. Zo všetkých románskych jazykov je taliančina pravdepodobne najzložitejšia, ale ak máte dobré základy z latinčiny, akýkoľvek iný románsky jazyk bude prechádzka ružovým sadom. Ak je teda cieľom pri učení sa cudzích jazykov zvládnuť čo najviac cudzích jazykov, prečo nezačať na jednom z najväčších dostupných základov?
Multináboženská teológia
Nie, nehľadáme kontroverziu v tomto (preto slovo „multináboženské“). Ale mnohí z nás, či už študujeme na verejnej škole alebo na vysokej škole, alebo sa živíme prácou zostávame v nevedomosti o bodoch väčšiny veľkých svetových náboženstiev.
Pre mnohých z nás by bolo ťažké poukázať napríklad na verš z Nového zákona proti homosexualite (ukázalo sa, že sú tri a možno štvrtý.) Ak máme viesť dlhé, vášnivé debaty o výhodách toho či onoho náboženstva alebo o tom, že nemáme žiadne náboženstvo, je len spravodlivé, aby sme sa oboznámili s výhodami a nevýhodami každého z nich a mali by sme to urobiť do hĺbky. Koho uctievajú šintoisti? A prečo? Aké sú základné princípy satanizmu? Ak je náboženstvo takou integrálnou a neriešiteľnou stránkou nášho druhu, bolo by lepšie, keby sme pochopili obsah toho, koľko sa ich dokážeme naučiť.
