TOP 10

10 videohier, ktoré sú prekvapivo zakázané po celom svete


videní: 483

8. EA Sports MMA (Dánsko) 

MMA môže byť brutálny šport, keď sa dvaja bojovníci do seba pustia a v ringu tečie krv. Keď v roku 2010 vyšla hra EA Sports MMA, Dánsko sa rozhodlo hru zakázať, ale nie pre krvavé násilie. 

Dánsko sa rozhodlo nepovoliť vydanie videohry kvôli marketingu energetických nápojov. Ich zákon zakazuje marketing energetických nápojov. Spoločnosť EA sa rozhodla nezmeniť umiestnenie produktov energetických nápojov na šortkách bojovníkov a v ringu, ale namiesto toho sa rozhodla hru v Dánsku vôbec nevydávať.

 

9. The Sims 4 (Uzbekistan) 

Séria The Sims 4 je typ videohier braná ako  simulátor života, ktorý používateľom umožňuje vytvárať postavy, stavať domy a žiť vo svete plnom fantázie. Hra obsahuje mierne násilie, mierne užívanie drog, mierne sexuálne situácie a niektoré intenzívne scény, vďaka čomu si v Spojených štátoch vyslúžila hodnotenie T ako Teen. Tieto vlastnosti boli viac ako dostatočné na to, aby si vyslúžili zákaz od Uzbekistanu. Uzbekistan zakázal hru The Sims 4 spolu s ďalšími 33 videohrami pre narúšanie hodnôt a ohrozovanie stability. Domnieva sa, že hry sa používajú na šírenie násilia a ohrozovanie bezpečnosti. Ich vláda tiež nechcela, aby tieto hry šírili nepravdivé informácie o histórii a kultúre krajiny. Zákaz je tiež výsledkom snahy ich vlády udržať mladých ľudí mimo „deštruktívnych“ vplyvov. 

 

10. Mario Kart Tour (Belgicko) 

Poslednou hrou, ktorú by ste si mysleli, že nájdete v tomto zozname, je hra od spoločnosti Nintendo, ale Mario Kart Tour si nejakým spôsobom vyslúžil zákaz. Belgicko sa rozhodlo túto videohru zakázať kvôli loot boxom, ktoré neboli v súlade s miestnymi predpismi o hazardných hrách. Hráči mohli za loot boxy minúť skutočné peniaze bez toho, aby poznali ich obsah, čo sa v Belgicku spája s hazardom.  

K Belgicku sa pripojilo aj Holandsko, ktoré zakázalo hru, pokiaľ spoločnosť, ktorá ich predáva, nemá licenciu na hazard. Nórska spotrebiteľská rada tiež označila loot boxy za manipulatívne a vykorisťovateľské.  

Spoločnosť Nintendo dokonca čelila žalobe v Spojených štátoch po tom, čo mladý hráč tvrdil, že loot boxy podporujú návykové správanie rovnako ako hazardné hry. Spoločnosť Nintendo prijala rozhodnutie odstrániť loot boxy z Mario Kart Tour videohier v roku 2022. Kto by to bol povedal, že Mario Kart môže vyvolať toľko kontroverzie. 

 

Zdroj: pexels | listverse | topdesat

 

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov