videní: 55
4. Zmena vetra
Spolu s poklesom teploty môžu oblasti, v ktorých dochádza k zatmeniu, očakávať zmenu smeru vetra. Po prvé, vietor utíchne, keď sa Mesiac priblíži k blokovaniu slnka. Štúdia z roku 2016 zistila, že keď Mesiac dosiahne vrchol pokrytia, vietor sa začne dvíhať a často fúka iným smerom. Tento efekt nastáva pri úplnom, prstencovom a dokonca čiastočnom zatmení.
5. Zmätené zvieratá
Keď obloha uprostred dňa náhle stmavne, zvieratá môžu byť veľmi zmätené. Súmračné stvorenia, ako sú cikády a cvrčky, by mohli začať štebotať svoju večernú pieseň. Kravy a kone sa môžu na noc podstielať, kým sa vtáky vrátia na svoje hniezdisko.
6. Kódované rádiové vlny
Úplné aj prstencové zatmenia sú v rozpore s určitými frekvenciami rádiových vĺn – a nikto si nie je celkom istý prečo. Vedci sa domnievajú, že to môže mať niečo spoločné s tým, ako slnko interaguje s ionosférou Zeme, o ktorej je známe, že kolíše v reakcii na veci, ako sú slnečné erupcie a slnečné búrky. 8. apríla 2024 budú vedci a nadšenci rádioamatérov v celej Severnej Amerike pripravení zhromaždiť viac údajov o tom, ako zatmenia zakódujú tieto prenosy.
7. Zmiešané mikróby
Dokonca aj mikroorganizmy môžu byť náchylné na zvláštne vibrácie zatmenia Slnka. Štúdia z roku 2011 o baktériách rastúcich na laboratórnych Petriho miskách počas úplného zatmenia v Indii zistila, že mikróby sa v blízkosti vrcholu zatmenia zmenšili a inak tvarovali. Tieto výsledky však ešte neboli zopakované.