videní: 583
4. Môže sa to stať tesne pred záchvatom.
Pred záchvatom ťa môžu upozorniť rôzne typy fyzických a psychických znakov, pričom jeden z nich zažíva deja vu. Takže, ak si mal v minulosti záchvaty, možno budeš chcieť byť v strehu.
To isté sa však môže stať, aj keď nemáš neurologické problémy. Totižto, deja vu sa vyskytuje v tej istej časti mozgu. Stále sa verí, že to môže byť iba oneskorený prenos medzi ušami, očami a inými zmyslami.
5. Ste príliš vyčerpaní alebo vystresovaní.
Keď si unavený a v strese, môžeš zažívať deja vu častejšie. Ak to bude pokračovať, mal by ste zvážiť rôzne spôsoby, ako si viac oddýchnuť.
Takže tento jav zažívaš pravdepodobne preto, lebo keď si v strese, tvoja pozornosť je nižšia. Ak ťa napríklad vyruší hluk, zatiaľ čo sa ti tvoj budúci partner chystá nasadiť prsteň na ruku, zastavíš sa a na chvíľu rozmýšľaš. Keď budeš pokračovať, môže to pôsobiť deja vu, pretože sa zdá, že si už bol v rovnakej situácii.
6. Časté deja vu môže byť znakom úzkosti.
Vyskytli sa prípady, keď tento stav vyvolala úzkosť, ktorá túto duševnú poruchu ešte zhoršuje. Aj keď na nich vedci pracujú, stále je potrebné vykonať viac testov, ktoré potvrdia túto skutočnosť.
Zdroj: Brightside | topdesat