videní: 537
Thajský box
Aj keď sa dnes praktizuje po celom svete, toto smrtiace bojové umenie sa zrodilo na starých bojiskách zeme, ktorú dnes nazývame Thajsko. Tento šport sa označuje taktiež aj ako “umenie ôsmich končatín”, pretože pri súbojoch sa nepoužívajú iba ruky a nohy, ale aj lakte a kolená.
Buzkashi
Národný šport Afganistanu. Celá hra spočíva v neobmedzenom množstve jazdcov, ktorý sa proti sebe postavia v dvoch skupinách. Cieľom hry je zmocniť sa bezhlavého capa, ktorý sa nachádza v strede bojiska. Po jeho zmocnení musia jazdci obísť celé bojisko a hodiť ho do súperovej bránky. Zaujímavosťou je, že počet hráčov nie je nijako obmedzený, takže v jednom zápase sa ich raz stretlo až tisíc. Zápas môže trvať aj niekoľko dní.
Sparťanské hry
Sparťania nenávideli šport. Tvrdili, že šport je pre zbabelcov. Podľa sparťanského vojnového básnika Tyrtaiosa “človek nie je dobrý v boji, ak sa neodváži pozrieť na krvavé porážky”. Pre Sparťanov platilo, že ak nie si dobrý v boji, potom si nezaslúžiš ani vzduch, ktorý dýchaš. Z tohto dôvodu bola väčšina sparťanských “súťaží” brutálna…
Vikingovia – preťahovanie lanom
Išlo o obrovské preťahovanie lanom, cez obrovské ohnisko. Zvyčajne si víťazi odniesli korisť z mesta, ktoré práve porazili. Taktiež mali právo na znásilňovanie žien a podobne. A ako si si už zrejme domyslel z prvých riadkov, tak porazený súper sa dôkladne oboznámil s ohniskom, ktoré sa nachádzalo v obrovskej jame. Bola to hra o život a o smrť.
Ulama
Hoci tento šport je stále populárny v niektorých častiach Strednej Ameriky, pôvodne ho vymysleli ešte Mayovia. Je to pravdepodobne najšialenejší šport v ľudských dejinách. Niečo ako basketbal, no hráči sa snažili odrážať loptičky cez obruč pripevnenú k stene. Bláznivá časť spočívala v tom, že loptičky boli často vytvorené z ľudských lebiek. A v prípade, že by ťa zaujímalo, odkiaľ mali lebky, tak by si mal vydržať do konca zápasu. Na konci totižto porazený súper “daroval” svoju leb… No veď vieš, ako to pokračovalo…