videní: 1.8K
V rokoch 1956 až 1960 sa uskutočnila nórska expedícia s cieľom zmapovať Krajinu kráľovnej Muad na základe leteckých snímok a prieskumu územia. Objavila horu nepokrytú ľadom, čo sa zhodovalo s popisom stanice 211, a pomenovala ju Svarthamaren (Čierne kladivo). V roku 1978 bola táto oblasť označená za „mimoriadne chránené územie a miesto zvláštneho vedeckého záujmu“. Popísaná bola ako „výnimočný prírodný výskumný labák na skúmanie Thalassoica antartica, Pagodroma nivea, Catharacta maccormicki a ich adaptáciu na rozmnožovanie v antarktickom vnútrozemí“. Pokračujeme treťou časťou článku.
Autori konšpiračnej teórie v určení danej oblasti pochopiteľne vidia taktický manéver, ako zabrániť odhaleniu nacistickej bašty. Možno sa nemýlia v podozrení, že sú i iné dôvody, prečo túto oblasť držať pod zámkom, než len prírodopisné, ale názor, že je podnetom snaha utajovať skrytú nacistickú základňu, je vcelku uletený.
V domnelej antarktickej základni hrá úlohu taktiež Argentína. Ako je známe, mnoho nacistov si tam po vojne našlo svoje útočisko. Ale nielen tam. Rovnako tak aj v Brazílii, Chile či v Paraguaji. Niet pochýb, že nemecké ponorky do určitej miery naďalej vyvíjali činnosť na základe tajnej dohody s perónistami, ktorí toho času ovládali Argentínu.
O tom, ako sa Argentíne 10. júla a 17. augusta 1945 za záhadných okolností vzdali dve nemecké ponorky (o ktorých sme už písali samostatný článok), už bola reč. Zástancovia teórie o nacistickej základni v Antarktíde sa o ich plavbu opierajú a vydávajú ju za „dôkaz“.
Ďalšie svedectvo o spojení medzi nacistami a Argentínou poskytla francúzska tlačová kancelária Agence France- Presse, keď 25. septembra 1946 napísala: „Neustále zvesti o činnosti nemeckých ponoriek v oblasti Ohňovej zeme medzi najjužnejším cípom Latinskej Ameriky a antarktickým kontinentom sa zakladajú na pravdivých udalostiach“.
Ak by ste nadobudli dojem, že sme tému už vyčerpali, opak je pravdou. Máme pre vás pripravené ďalšie časti článkov o spojení Antarktídy a nacistov, nacistických pokladoch či antarktickej ríši. Stay tuned!
Zdroj: stoplusjednicka| topdesat