videní: 1.1K
Podľa niektorých správ letel 27. augusta 1943 Junkers Ju-390 z Nórska plniť prieskumnú úlohu až do Severnej Ameriky. Miesto druhého pilota údajne zastávala Anna Kreislingová, prezývaná „biela vlčica luftwaffe“, pretože mala plavé vlasy a prenikavo modré oči. Prinášame ďalší záhadný príbeh druhej svetovej vojny. Leteli Nemci do Severnej Ameriky? Pozrite sa s nami na prvú časť mini série.
Deväť hodín po štarte lietadlo prelietalo nad Kanadou a vyhotovilo letecké snímky priemyslových objektov v Michigane a návrat uskutočnilo cez New York. Vtedy ich letectvo USA zachytilo a prenasledovalo. Nemecké lietadlo však zmizlo nad Atlantickým oceánom, vrátilo sa do Paríža a bezpečne pristalo na neďalekom poľnom letisku.
Kreislingová vraj bola skúsenou pilotkou a lietala v trojmotorovom lietadle Junkers Ju-52/3m, lietajúcom krídle Horton V-9 a lietadle Ju-390. Údajne taktiež plnila bojové úlohy nad Stalingradom. Traduje sa, že jedenkrát jej lietadlo poškodila ruská streľba, a napriek tomu sa jej podarilo bezpečne pristáť s jedným motorom. Táto historka však naráža na ostrú kritiku ako vymyslená a vyvracalo ju množstvo argumentov.
Existovala vôbec nejaká Anna Kreislingová? Najdiskutovanejšie je už tvrdenie, že nejaká Anna Kreislingová bola pilotkou. Na rozdiel od Sovietskeho zväzu sa ženy v nacistickom Nemecku nesmeli zúčastňovať bojových letov. Ak by Kreislingová skutočne bojovala proti ruským lietadlám, preslávila by sa tým po celom svete a nacisti by ju uctievali ako hrdinku. Lenže neexistujú písomné doklady o tom, že by sa takáto pilotka niekde vyskytovala.
Počas nacistického režimu mali Nemci dve skúšobné pilotky: Hannu Reitschovú a Melittu von Stauffenbergovú. V marci 1945 Hitler vydal nariadenie, ktoré Reitschovej povolilo vytvoriť čisto ženskú letku prúdových stíhacích lietadiel. Po desiatich dňoch k jej veľkému sklamaniu povolenie zrušil. Z toho je jasne vidieť, že sa Nemky v žiadnej etape vojny bojových letov nezúčastnili, takže sa legenda o tom, ako Kreislingová bojovala so Sovietmi pri Stalingrade, skrátka nezakladá na pravde. Pokračujeme druhou časťou článku.