videní: 1.7K
Nevysvetliteľné nálezy mimoriadne priťahujú ľudskú pozornosť. Často sú súčasťou nepravdepodobných príbehov, ktorým verejnosť slepo verí. Týka sa to aj údajne mimozemských kamenných diskov nájdených v Tibete. Pozrite sa spoločne s nami v rámci dvojdielneho článku na disky Dropa. Začíname prvou časťou.
Oopart sú artefakty, ktoré paleontológovia a archeológovia nesprávne zaradili, pokiaľ ide o miesto a dobu ich vzniku. Tento pojem označuje predmety, ktoré veda nedokázala vysvetliť. Práve preto oopart priťahujú pozornosť ľudí a ich nejasný pôvod je zdrojom množstva teórií a hypotéz, zveličujúcich a prekrúcajúcich skutočnosť. Po vedeckom preskúmaní situácie sa veľakrát ukázalo, že všetko bol podvod. Platí to aj pre „disky Dropa“. V roku 1938 údajný profesor archeológie Ťi Pu Tej z pekinskej univerzity v Číne uskutočnil so študentmi výpravu do pohoria Baian-Kara-Ula. V tejto odľahlej oblasti plánovali preskúmať niekoľko jaskýň a umelo vytvorených chodieb. Podľa všetkého našla skupina vedcov v jednej z nich rituálne hrobky s telesnými pozostatkami tvorov pripomínajúcich človeka. Išlo asi o meter dlhé, štíhle a krehké kostry s vydutými lebkami, ktoré sa podobali na opičie. Napriek overenej inteligencii niektorých primátov neexistuje druh, ktorý by dokázal rituálne pochovávať členov spoločenstva.
V ďalšej dutine našli ešte niečo čudnejšie. Pod vrstvou prachu objavili stovky zvláštnych žulových diskov. V priemere merali 25 centimetrov a zjavne ich musel vyrobiť inteligentný tvor. Väčšina z nich mala v strede dieru s priemerom dva centimetre, okolo ktorej sa nachádzali nerozlúštiteľné znaky. Nález okamžite previezli na Pekinskú univerzitu, kde ho 20 rokov opatrovali, než sa pokúsili odhaliť jeho skutočný pôvod.
V roku 1958 sa doktorovi Tschum Um Nujovi podarilo rozlúštiť význam nápisov. Podľa neho hieroglyfy odhaľovali dejiny Dropov – mimozemšťanov, ktorí núdzovo pristáli na našej planéte pred 12 000 rokmi. Nedokázali opraviť vesmírnu loď a preto ostali uväznení v nehostinnej a neobývanej oblasti, kde vyhĺbili niekoľko jaskýň a podzemných chodieb, aby sa mali kde ukryť. Na podozrivé skutočnosti či pravdivý príbeh sa pozrieme v rámci druhej časti článku.
Zdroj titulnej fotografie: neveda | topdesat