videní: 4.8K
Medzičasom sme vám priniesli články o kontinente Mu a jeho stratenej civilizácii, pozreli sme sa na hrdinské cesty britského plukovníka do Mongolska a na Sibír, aby rozlúštil texty nájdených tabuliek, ktoré o tejto civilizácii zachytávali množstvo údajov. V tomto článku sa nebudeme zaoberať civilizáciou, ale pozrieme sa na samotný kontinent – bájny kontinent, ktorý mal ležať v Pacifickom oceáne. Pozrime sa spoločne na fakty a domnienky o tejto záhade ľudstva opäť z trochu iného pohľadu.
Kontinent Lemúria pravdepodobne tvoril ešte pred potopou sveta suchozemský most medzi juhom Indie a južnou Afrikou. Je mnoho výskumníkov, ktorí považujú obyvateľov Lemúrie za predchodcov prakticky všetkých indiánskych etník Ameriky.
Civilizácia žijúca v Lemúrii bola jednou z najstarších, ak berieme do pvahy názory výskumníkov, ktorí jej existenciu potvrdzujú. Rozprestierala sa na územu medzi Áziou, Austráliou a súčasným americkým kontinentom, v južnej časti Pacifického oceána. Podľa chronologických údajov poskytnutých odborníkmi na túto problematiku, ktorí sú presvedčení o existencii Lemúrie, tento pradávny národ nastúpil na svoju cestu dejinami približne 98 000 rokov pred Kristom a jeho stopy sa stratili približne o 9 000 rokov neskôr.
Ak sa posunieme od problematiky biológov k vytvoreniu mýtu, môžeme konštatovať, že etymologický pôvod slova lemuria siaha až k polemike rozpútanej koncom 19. Storočia medzi vtedajšími odborníkmi predovšetkým z oblasti biológie. Práve britský zoológ P. L. Slater sa podujal podporiť túto kontroverznú teóriu a tento moment bol začiatkom mýtu o Lemúrii. Slater na základe výskumu dvoch podobných fosílií nájdených na juhu Indie a v južnej Afrike poukázal na možnú existenciu pevniny v Indickom oceáne, dosahujúcej plochu kontinentu, ktorá v období praveku mohla slúžiť ako geografický most medzi týmito dvoma kontinentmi. Fosílie, na základe ktorých bola sformulovaná táto teória, patria lemúrovi, primátovi s vypúlenými očnicami a veľkými ušnicami, na počesť ktorého Slater pomenoval túto veľkú pevninu „Lemúria“. Ak vás doterajšie informácie fascinovali minimálne tak, ako nás, pokračujte s nami v druhej časti článku Lemúria – bájny kontinent v Tichom oceáne.