videní: 5.7K
Ak máš rád strašidelné a tajomné miesta, tu je niekoľko naozaj hrôzostrašných miest, ktoré sa nachádzajú v neďalekom Nemecku. Opustené nemocnice a sanatória, strašidelné lesy, hororové cintoríny, z niektorých ti určite nabehne husia koža!
Les Nienhagen
Strašidelný, ale zároveň aj krásny. Presne takýto je les Nienhagen. Nachádza sa na pobreží Baltského mora a v slnečnom svetle ponúka nádherný kontrast medzi pieskom a morom. Príroda túto nádheru vyformovala približne za 200 rokov. Keď však zapadne slnko či padne hmla, tieto nádherné stromy sa stávajú veľmi tajomné a nebolo by prekvapujúce, ak by tu svoj domov našli aj duchovia. 🙂
Ošetrovňa Waldniel-Hostert
História tohto domova je rovnako strašidelná ako smutná. Počas vojny slúžilo toto liečebné zariadenie ako centrum zabíjania detí s mentálnym postihnutím. Takmer 100 detí bolo popravených práve tu. Po skončení vojny slúžilo zariadenie ako sídlo pre rôzne školy. Aj napriek tomu, že budova chátra, stále má svoje “čaro” a dokáže nahnať zimomriavky. Mnoho návštevníkov tvrdí, že v zrúcaninách počuť plač detí.
Lesnícky cintorín Stahnsdorf
Takmer každý cintorín je skvelým miestom pre strašidelné exkurzie. Nebojíš sa len tak hocičoho? Tak by si mal navštíviť tento lesnícky cintorín Stahnsdorf v blízkosti Berlínu. Pochovaní sú tu občania Berlína, ale aj vojaci z prvej svetovej vojny. Hovorí sa, že najviac strašidelný je v časti, kde sú pochovaní anglickí vojaci. Pocit, že ťa niekto prenasleduje, však začína už hneď pri vstupe na cintorín. Medzi starými nahorobnými kameňmi a obrovskými stromami doslova cítiť, ako samotní vojaci zabezpečujú, aby ich nikto neobťažoval.
Beelitz
Sanatórium Beelitz je snáď najznámejšia a najzáhadnejšia nemecká vojenská nemocnica. Založená bola v roku 1898 a najprv slúžila ako klinika pre liečenie tuberkulózy. Počas prvej svetovej vojny to bola najväčšia vojenská nemocnica v krajine. Od roku 1994 je však opustená, no stále zaujímavá a strašidelná. Medzi rokmi 1991 a 2010 tu došlo k dvom vraždám a jednej samovražde. Počas prvej svetovej vojny sa tu liečil na zranenia z frontu aj samotný Adolf Hitler, ktorý bol v tom čase ešte len celkom obyčajný a neznámy vojak.
Krematórium v Dessau
Od roku 1910 až do roku 1980 tu prešlo kremáciou vyše stotisíc tiel. Následne boli v urnách pochované na neďalekom cintoríne. Od roku 1980 sa krematórium nepoužíva. Medzi starými pecami a mlynom na popol sa stále šíri pochmúrna nálada. Svoje miesto si tu však našli aj vandali. Graffiti a čmáranice na stenách po zatmení slnka dodávajú miestu ešte väčší tajomný nádych a tak záhadná minulosť krematória opäť ožíva.
Zdroj: Billiger-Mietwagen | topdesat
Zdroj titulnej fotografie: “Beelitz-1136” (CC BY 2.0) by Micha Blitz