videní: 4.3K
Žijeme v modernom svete a to znamená, že každý z nás je počas dňa v kontakte s minimálne dvoma až troma elektronickými zariadeniami, ktoré nám pomáhajú v práci alebo slúžia na relax a oddych. Samozrejme, že všetky tieto technológie sa časom a používaním opotrebovávajú. Ak však nezanedbáme priebežnú údržbu týchto pomôcok, môžu aj po dlhšom čase vyzerať ako nové. Preto ti dnes prinášame 7 tipov, ako sa môžeme pomocou bežných predmetov v domácnosti o takéto zariadenia starať.
1. Lepiaci valček na oblečenie poslúži ako odstraňovač prachu na reproduktoroch.
Jednoducho prebehni valčekom po povrchu reproduktora a všetok prach ostane na valčeku. V niektorých prípadoch pri väčšom množstve prachu, môže dôjsť k zlepšeniu kvality zvuku.
2. Slúchadla môžeš vyčistiť jednoduchšie pomocou zubnej kefky.
Na špinu, ktorá sa akumuluje na mriežke slúchadiel, môžeš namiesto špáradla použiť náhradnú zubnú kefku. Na stôl umiestni kus papiera, drž slúchadlo s mriežkou otočenou smerom nadol a kefkou dôkladne očisti mriežku.
3. Špina na elektrických kábloch sa dá jednoducho odstrániť pomocou obyčajnej gumy.
Zo skúsenosti už vieme, že čistenie káblov pomocou alkoholu môže káble spraviť lepkavé a to môže viesť až ku zlyhaniu zariadenia. To je dôvod, prečo by si mal dať prednosť inej metóde. Nič ťa nenapadá? Nevadí, my ti poradíme – vyskúšaj obyčajnú gumu.
4. Lepiaca páska ti poslúži na očistenie klávesnice.
Všetky nečistoty, ktoré sa zachytávajú na klávesnici, môžeš jednoducho očistiť pomocou lepiacej pásky. Netrvá to dlho a nepotrebuješ k tomu skoro žiadne veľké úsilie.
5. Obrazovky by si mal čistiť pomocou handričky z mikrovlákien.
Papierové vreckovky by si nikdy nemal používať na čistenie displeja, môžu ho totižto poškriabať.
6. Papierové kávové filtre sú skvelé na odstraňovanie prachu z monitora počítača.
Sú ideálne pre čistenie, pretože materiál, z ktorého sú vyrobené, nedokáže poškriabať obrazovku.
7. Na čistenie USB portov v počítači postačí jednoduchá kefa, ktorú si doma môžeš vyrobiť.
Ak si chceš takúto kefu vyrobiť, budeš potrebovať:
- Kus plastu
- Sekundové lepidlo
- Nejaký druh syntetického materiálu (napríklad mäkkú časť zo suchého zipsu)
Držiak je vyrobený z kusu plastu, ktorý by mal byť o niečo užší ako je šírka USB portu. Na koniec plastu prilepíme mäkkú časť suchého zipsu. Po zaschnutí sa môžeme pustiť do čistenia.
Zdroj: brightside
Titulná foto: jphotostyle